Kokonaistilanne

Kilpailuiden tulokset löytyvät alta :
IKM 2020 Etelä-Suomi 1 Päivitetty: 2020-10-31 09:56:19
IKM 2020 Etelä-Suomi 2 Päivitetty: 2020-10-31 09:47:13
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 10:29:12
IKM 2020 Keski/Itä-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 10:21:18
IKM 2020 Länsi-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 10:15:46
IKM 2020 Pohjois-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 09:32:35
IKM 2020 Varsinais-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 09:55:38

7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 10:29:12
10 - 10

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Hippu Rauhala Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.11
2 Iida Pahkala Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.38
3 Tara Hallia Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.36
4 Viktoria Tuominen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.38
5 Juuli Salum Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.88
6 Johanna Juntunen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.32
7 Emma Grönberg Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.64
8 Jemina Suomela Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.82
9 Anni Sorsa Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:19.94
10 Helmi Illukka Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.44
11 Renja Koskela Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.71
12 Anna Liljeberg Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.72
13 Inari Sormunen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.89
14 Elmiina Kosonen Savonlinnan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.14
15 Emma Hertsbacka Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.54
16 Fanny Laiho Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.86
17 Lumi Oura Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.91
18 Saana Runtti Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:22.91
19 Venla Salminen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.92
20 Nea Kailio Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:23.21
21 Iina Tieaho Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.51
22 Tilda Somervuori Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.60
23 Keneli Maranik Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.19
24 Ronja Räsänen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.50
25 Iita Poikkimäki Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:25.04
26 Ilona Kellman Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.70
27 Ilona Antila Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.59
27 Mette Selivaara Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.59
29 Lauriina Peltoniemi Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.68
30 Emma Rautio Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.70
31 Pihla Tähkäpää Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.89
32 Lumia Lätti Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:27.09
33 Emma Relander Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:27.16
34 Annabel Salo Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:27.21
35 Unna Tourunen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:27.23
36 Emelina Karolina Vento Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:27.30
37 Venla Tolvanen Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:27.36
38 Aino Pirkkalainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:27.47
39 Eerika Miettinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.19
40 Olivia Moilanen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:28.25
41 Iina Koivisto Vesihelmen Uimaseura IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.42
42 Saara Solkinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.48
43 Emmi Pekanheimo Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.80
44 Matilda Oinonen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.85
45 Saaga Vesterbacka Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.04
46 Alisa Karttunen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:29.81
47 Jade Vanhala Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.30
48 Ran Yu Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.79
49 Emelia Jormanainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.82
50 Lumi Riikonen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:30.85
51 Ronja Usmi HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.91
52 Kaisli Ruha Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:31.21
53 Milla Pylvänäinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:31.29
54 Iitu Olbert Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:31.32
55 Noora Ruuskanen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:31.94
56 Ella Villanen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:32.55
57 Vilma Paukkunen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:32.88
58 Inka Kajander Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.65
59 Hertta Myllymäki TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.84
60 Seera Jartti Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.02
61 Aava Salmiosalo Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:35.03
62 Netta Raatikainen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:35.13
63 Lilli Häyrynen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:35.66
64 Venla Heikkinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:36.25
65 Nea Pippola Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:36.82
66 Helmi Rantala Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:36.92
67 Taimi Myllykangas Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:37.07
68 Kirsti Ryynänen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:37.10
69 Oona Malmström Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:37.80
70 Heta Lappalainen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:38.16
71 Janina Hyvönen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:38.47
72 Pihla Kapanen Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:38.48
73 Iris Mets Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:38.51
74 Keona Avae Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:38.98
75 Lotta Koponen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:39.30
76 Siiri Kinos Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:39.37
77 Isabel Oravainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.86
78 Sina Huvila TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:39.99
79 Emma-Ilona Pietola Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:40.12
80 Lila Rantsi Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:40.35
81 Ella Salo Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:41.03
82 Elsa Engström Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:41.04
83 Elle Aaltonen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:42.21
84 Nessa Salminen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:42.41
85 saaga hakala Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:43.04
86 Essi Silvasti Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:43.69
87 Siiri Närhi Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:43.83
88 Olivia Areva Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:44.52
89 Elisa Putaala Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:45.17
90 Iina Raitaluoma Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:45.71
91 Veronika Rebitva Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:48.12
92 Melina Kokko Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:50.18
93 Nanna Virta Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:51.49
94 Janessa Pihlava Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:54.55
95 Hertta Lehtinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:58.39
96 Ella Kannisto Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:59.17
97 Anne Suominen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 2:00.93
98 Aino-Maria Laakso Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 2:03.64
99 Tianna Vuorio Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 2:04.91
100 Aleksandra Mattila Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 2:10.31
- Aada Laukniemi Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Melania Smirnova Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Eva Riquelme Mac Donald Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Vilma Töykkälä Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Inka Kantojärvi Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ
- Nora Keisu Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ
- Anna Kotanen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi DNS

7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 10:29:12
11 - 11

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Helmi Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:05.94
2 Elina Malinen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.53
3 Liinu Nevalainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.98
4 Helmi Koivisto Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:09.41
5 Kerttu Kiiski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.43
6 Cecilia Lietzén Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.56
7 Lisette Schaper Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.69
8 Minja Yli-Tainio Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.86
9 Netta Moilanen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:10.14
10 Erica Kovanen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.28
11 Ilona Kallio Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.57
12 Miina Vatanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:10.72
13 Matilda Aino Ellen Karvonen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:10.81
14 Janna Saloniemi TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:10.82
15 Elli Himanen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:11.22
16 Veera Linna Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.40
17 Alisa Myllykoski Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:11.80
18 Julia Lampinen Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:11.91
19 Sofia Danska Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:12.15
20 varpu saastamoinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.24
21 Saimi Lylander Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.26
22 Siiri Attola Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:12.65
23 Selma Syrjänen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:12.93
24 Amelie Hillers Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.00
25 Aino Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.19
26 Alysa Saarelainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.32
27 Venla Hoffren Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.73
28 Milda Leppäluoto Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.81
29 Senni Sevenius Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:14.36
30 Pinjasisko Isoaho Vaajakosken Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:14.38
31 Kerttu Mätäsjärvi Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:14.61
32 Sara Uski Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:14.76
33 Elle Liikkanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.78
34 kirke nurmist Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:15.05
35 Mette Kurtti Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 1:15.08
36 Peppi Mutikainen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.09
37 Mona Hankavuori Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.18
38 Nevia Viuhkola Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.48
39 Minni Koskivirta Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:15.49
40 Noora Ekman TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.64
41 Minea Moisio TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.72
42 Amelie Halkosaari Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.82
43 Vilma Korkalainen Voikkaan Viesti IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.10
44 Vivian Oker-Blom Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.35
45 Meea Kinnunen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.44
46 Ylva Holmberg Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.57
47 Helmi Oksa Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.74
48 Aida Laukkanen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.80
49 Emma Kaivola Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.98
50 Anni Eskelinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.06
51 Kaisa Majasaari Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.08
52 Meja Riska Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.25
53 Aurora Känsälä Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.26
54 Minea Ruusu Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:17.40
55 Laura Isabel Björkstrand Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.60
56 nelli savisto Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.72
57 Josefiina Kinos Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:17.78
58 Nea Hellsten Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.81
59 Siiri Tapaninen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.91
60 Aino Koivuluoma Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.97
61 Lotta Malmelin Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.05
62 Hilla Pajula Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:18.31
63 Adele Backlund Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.37
63 Saana Kalasniemi Kemin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.37
65 Siiri Lintala Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:18.39
66 Heini Kela Kemin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.54
67 Vilma Päivärinta Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.73
68 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.80
69 Auli Hakkarainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.12
70 Minea Kangas Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:19.22
71 Olivia Saukko TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:19.43
72 Lilia Jyvä Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.58
73 Veera Tawast Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.88
74 Kerttu Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.00
75 Emma Laaksonen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.02
75 Skylar Graves Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:20.02
77 Sofia Sundell Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.15
78 Emilia Valtonen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.29
78 Lotta Kylmälä Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.29
80 Elsa Idman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.53
81 Vilma Keski-Korsu Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.70
82 Hilkka Salo Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.72
83 Aino Isrikki Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:20.80
84 Meimi Heikell Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.86
85 Lina Koivulahti Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.12
86 Noora Kuosmanen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:21.35
87 Ulpu Nissi Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:21.56
88 Anna-Maria Ganchev Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.76
89 Sofiia Titova ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.04
90 Unna Palaste Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.40
91 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:22.45
92 Vanessa Nylund Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.50
93 Neea Junttila Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.04
94 Hanna-Mari Kuisma Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.31
94 Emma Ranta Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.31
96 Nea Hovinmäki Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.36
97 Enni Sinkko Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:23.51
98 Venla Eronkoski Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.61
99 Alina Niittymäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.62
100 Melina Hautaniemi Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.63
101 Isabel Meriläinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.16
102 Unna Timonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:24.27
103 Viivi Heikkinen Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:24.28
104 Lila Eskola Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.79
105 Miina Mäkinen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.06
106 Viivi Paavola Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.16
107 Leonina Haapanen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.25
108 Ava Herranen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.51
109 Pinja Kärkkäinen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:25.56
110 Aleksandra Lopatina Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.66
111 Nicole Hänninen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.67
112 Sanni Ahvenniemi Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.05
113 Aljean Kippola Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:26.06
114 Ida Tuomola Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:26.12
115 Milla Säkkinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.13
116 Minja Haapala Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.31
117 Anniina Taipalus Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.33
118 Enna Alasuutari Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.47
119 Lili Galambosi Keravan Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.48
120 Neela Pekkala Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.92
121 Ellen Marjamaa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.94
122 Nadiia Kravchuk Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:27.23
123 Siiri Karhulahti Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:27.42
124 Matilda Ådjers Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:27.83
125 Miia Salminen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.02
126 Erin Ahtikari Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.19
126 Elsa Mänttäri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.19
128 Matilda Wuorio Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.22
129 Ella Liimatainen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.71
130 Nelma Vuorre Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.06
131 Sanni Pellikainen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:29.81
132 Veera Sinisalo Jämsänkosken Ilves IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:29.92
133 Iita Helminen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:30.12
134 Venni Niemi Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:30.74
135 Enni Kataja Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:30.79
136 Katariina Lahti Alavuden Urheilijat IKM 2020 Länsi-Suomi 1:30.89
137 Ania Höttönen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.05
138 Jenni Mikkonen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.57
139 Elsa Myllyniemi Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.63
140 Eeva Pirttimäki Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:32.20
141 Alina Kärki Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:32.30
142 Juuli Pulkkinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:32.55
143 Emilia Syrjä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:32.85
144 Venny Vasku Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:32.87
145 Odessa Rukakoski Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:33.00
146 Kia Kallio Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.56
147 Liisi Tuominen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.77
148 Peppi Viljanen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:33.87
148 Alma Mänttäri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.87
150 Rosa Sjöblom Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:34.53
151 Seela Sora Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.54
152 Cassandra Most ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.86
153 Sunná-Maaria Jomppanen Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:34.93
154 Venny Snellman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:35.47
155 Enni Kyntömaa Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.48
156 Minni Rajalin Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:35.53
157 Tuuli Leinonen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.79
158 Iina Lehtinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:36.27
159 ellen koponen Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:36.47
160 Tyyne Lehto Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:36.58
161 Edith Råtts Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:36.74
162 Lyydia manninen Pieksän Kuutit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:36.78
163 Anna Pohjosenperä Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:37.15
164 Ronja Antikainen Pieksän Kuutit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:37.19
165 Siiri Kiljunen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:37.55
166 Aura Goodacre Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:37.74
167 Inka Jäntti Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:38.25
168 Ella Lehtola Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:38.27
169 Ea Paajanen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:38.31
170 Sofia Marjamäki Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 1:38.88
171 Sofia Sovasto Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.28
172 Aada Kanervo Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:39.65
173 Silja Kotila Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:40.27
174 Maja Mocilnikar Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:40.69
175 Fanni Aravirta Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:41.02
176 Evita Majaniemi Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:42.84
176 Fanni Blom Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:42.84
178 Peppi Pohjanen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:43.10
179 Minja Kelloniemi Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:43.25
180 Lova Sofia Elisabeth Sandberg Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:44.85
181 Sofia Wigelius Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:45.02
182 Rinja Nikunlassi Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:47.56
183 Haochen Zeng Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:54.83
184 Lilli Toivonen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:55.90
185 Hilda Jaakkola Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:56.40
186 Sanni Talka Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:56.58
187 Khokola Nasiry Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:06.33
- Janely Poppy Liiva Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Lili Kannisto Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Lumi-Tuulikki Parkkonen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Adele Luukkonen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Senni Soininen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Aada Tuononen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DNS

7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 10:29:12
12 - 12

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Riialiina Kiljala Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:00.89
2 Olivia Riekki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:03.32
3 Linnea Heikkilä Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.43
4 Saga Linnosaari Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.77
5 Lotta Torppa Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:04.17
6 Venla Holma Loimaan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:04.21
7 Anri Parviainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:04.34
8 Ella Hynönen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:04.39
9 Awa Laukkanen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:05.46
10 viivi Elonen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:05.73
11 Malla Hämäläinen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:05.99
12 Lotta Luotola Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.39
13 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.40
14 Veera Knuutila Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.69
15 Nelli Kiho Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:06.77
16 Mona Laiho Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:06.86
17 Liisi Lehtiö Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.21
18 Emilie Sjösten Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.29
19 Fiia Immonen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.67
20 Maija Mikkonen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.82
21 Miina-Anniina Härkänen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:07.86
22 Emilia Wall Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:08.02
23 Venla Päivärinta Ilmajoen Kisailijat IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.13
24 Sofia Räihä Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.35
25 Nana Murtomäki Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.46
26 Sira Katavisto ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.86
27 Albertiina Kotkaniemi Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.90
28 Hanna Vänni Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:09.02
29 Nicola Burman Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.06
30 Kaisa Heikkinen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.29
31 Auroora Kurttila Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.52
32 Anni Kahlos Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.53
33 Saimi Lanki Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:09.54
34 Vanamo Huotari Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.58
35 Saga Räikkönen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.81
36 Iisa Vanne Swimming Team Rauma IKM 2020 Länsi-Suomi 1:09.85
37 Helmi Kittelä Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.19
38 Kea-Erin Saarinen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.51
39 Armi Hakkarainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.54
40 Emmi Pernaa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.62
41 Melissa Paukkunen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.87
42 Martta Mäkinen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:10.95
42 Emma Palmos Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.95
44 Ella Lyytikäinen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:10.97
45 Lotta Martikainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.01
46 Ada Tuurna Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.08
47 Saara Pakomäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.29
48 Aino Karvinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:11.38
49 Hanna Zautasvili Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.41
50 Liine Raantse Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.54
51 Milena elomaa Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:11.69
52 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.15
53 Ella Määttä Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.50
54 Leena Tissari Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.70
55 Friida Prittinen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:12.72
56 Heidi Huppunen Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:12.91
57 Iiris Pajamo Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.01
58 Netta Korkalainen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.07
59 Ilona Nordman Swimming Team Rauma IKM 2020 Länsi-Suomi 1:13.10
60 Aino Sarvilahti Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.24
61 Oona Valtonen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.44
61 Sagdiana Rakhimova Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:13.44
63 Isla Puranen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.49
64 Anna Ryhänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.73
65 Isabel Kykyri Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.93
66 Iiris Myllymäki Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.11
67 Peppi Vartiainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:14.13
68 Iida Pennanen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:14.30
69 Iiris Myllymäki TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:14.33
70 Saara Holmberg Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.36
71 Irina Karvonen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:14.50
72 Julia Luomakortes Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.60
73 Nella Hämäläinen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:15.01
74 Anni Lämpsä Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:15.06
75 Venla Rajala TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.17
76 Sofia Hämäläinen Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.21
77 Laura Suutari Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.22
78 Arina Bogdanova Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:15.46
79 Ava Hannula Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:15.51
79 Minttu Mäkihannu TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.51
81 Sofia Kilponen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.52
82 Olga Kaiser ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.58
83 Iina Pihlaja Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.67
84 Sonja Aho Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.86
85 Erika Lilja Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.94
86 Iiris Lukkariniemi Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.97
87 Milla Mikkonen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.19
88 Senja Pakkanen Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:16.26
89 Ameli Pitrè Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.37
90 Saaga Pitkänen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.38
91 Paulina Pessi Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.42
92 Nelly Åström Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.47
93 Jade Brelo Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.53
94 Iiris Kostiainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.59
95 Raakel Rihte Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.64
96 Moona Leinonen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.86
97 Moona Anttila Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:17.07
98 Leonie Hildén Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.21
98 Tiia Mattila Uinti-Vakka IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:17.21
100 Matilda Saarinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:17.26
101 Veera Hiltunen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.32
102 Chiara Kippola TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.33
103 Helmi Pekkala Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.83
104 Emma Hakkarainen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.98
105 Helmi Olander Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.01
106 Mea Ingram Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.12
107 Saara Virtanen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:18.17
108 Pihla Lehtivuori TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.21
109 Liina Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:18.29
110 Grete Kajander Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.50
111 Lotte Borremans Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.61
112 Hilla Niemi Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.64
113 Laura Rytilahti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.70
114 Aino Lindholm Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.91
115 Iina Hakulinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.95
116 Jenna Rantanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.96
117 Ida-Linnea Nelimarkka Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:19.21
118 Siiri Pesonen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.50
119 Nea Niemi Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:19.58
120 Kristina Lindroos Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.67
121 Ronja Taskinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.85
122 Aurora Pimenoff Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.86
123 Lumia Malmström Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.93
124 Lotta Lappalainen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:20.14
125 Shreshta Balajee Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.24
126 Aino Jämsä Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.54
127 Iina Mäensivu Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:20.68
128 Hilda McGarvie Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.75
129 Mona Mäkelä Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.76
129 Amanda Uusitalo Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.76
131 Peppi Lintilä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.94
132 Venla Viitaluoma Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:21.05
133 Jasmin Salo Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.23
134 Oona Alanko Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.25
135 Adela Sundberg Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.48
136 Pinja Hacklin Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.98
137 Siiri Oravainen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.02
138 Iiris Maarno Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.29
139 Siiri Mäkelä Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:22.34
140 Iida Eskola Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:22.41
140 Siiri Nivukoski Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:22.41
142 Taimi Tynkkynen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.42
143 Maija Kuisma Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.49
144 Amelia Ruotsala Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:22.57
145 Mikaela Heiman Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.60
146 Lotta Juvonen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.62
147 Mette Alanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.84
148 Veera Vilhelma Kiukkonen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:22.92
149 Margareth Toomet TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.17
150 Tessa Herronen Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.70
151 Minttu-Ilona Saine Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.78
152 Viiu Levola TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.86
153 Aliisa Kunttu Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:24.00
154 Pinja Kotakoski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.04
155 Emma Girod Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.09
156 Anna Korpi Ilmajoen Kisailijat IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.14
157 Anni Jylhä Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.52
158 Anni Valtti Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.64
159 Meea Marjamäki Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.81
160 Emma Hakanen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.15
161 Linda From Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:25.38
162 Sofia Lausala Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.82
163 Sanja Joensuu Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.95
164 Aada Paavola Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.11
165 Sophie Lahdensuo Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.23
166 Sissi Viitasaari Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:26.59
167 Sanni Hakulinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.67
168 Emma Nygård Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:26.77
169 Ilona Lehtonen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.92
170 Mai Hirvilammi Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:27.35
170 Ella Hatanpää Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:27.35
172 Milma Korppas Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.11
173 Neea Paavola Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:28.22
174 Sarisha Agarwal Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.31
175 Eevi Klaara Orenshtein Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.33
176 Elsa Salminen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.93
177 Enni Falk Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.31
178 Tiiu Pohjamo Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:29.50
179 Paulina Deltuvaite Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.54
180 Eveliina Päivärinta Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:29.61
181 Sini Ylipelkonen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:29.63
182 Ines Vanhala Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.74
183 Milma Taipale Vaajakosken Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:29.92
184 Enna Hautero Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:30.14
185 Sandra Roivas Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:30.45
186 Verna Haapalainen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.49
187 Helka Honka Kemin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.50
188 Olivia Gadd Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:31.18
189 Alisa Nyman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:31.26
190 Netta Kivelä Loimaan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:31.50
191 Sophie Campbell Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:31.95
192 Annika Andersen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:33.63
193 Ursula Tamminen Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:34.70
194 Nelly Hoikkala Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:35.63
195 Emilia Taipalus Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:37.44
196 Ia Vesterlund Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:37.90
197 Eveliina Salo Loimaan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:38.11
198 Ida Karjalainen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:38.43
199 Sarnai Chuluunbaatar Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.49
200 Ilona Kokko Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:49.79
201 Sanni Fagerlund Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:50.08
202 Olivia Savioja Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:52.68
203 Isabella Blomström Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:59.98
- Emilia Ådjers Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Lilja Malkavaara Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Kiira Rasilahti Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Miisa Eerola Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Isa Kangas Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DNF
- Viivi Valkama Octopus Lohja IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DNS

7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 10:29:12
13 - 13

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 59.88
2 Mirelle Hirsiniemi Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:01.01
3 Emmi Salo Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:01.02
4 Anni Frusti Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:01.29
5 Enna Äyrämöinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:01.48
6 Vilma Vatanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:01.51
7 Tuuli Peltola Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:01.54
8 Hanni Koski Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:01.58
9 Aliisa Soini Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:01.69
10 Ines Pälviranta Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:01.86
11 Milka Marjakaarto Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:01.97
12 Kerttu Rantanen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:02.63
13 Emilia Isoviita Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:02.72
14 Aino Ruotsalainen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:02.83
15 Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:03.07
16 Ursula Ursin Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.12
17 Kaisa Keränen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:03.13
18 Erin Heinikangas Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:03.18
19 Petra Soini Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:03.25
20 Minea Törhönen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:03.49
21 Hilla-Maaria Juhola Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:03.56
22 Matilda Leppänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.73
23 Aina Keiski Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:03.77
24 Ebba Simberg Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:03.80
25 Naomi Hillers Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.94
26 Pinja Niskanen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:04.06
27 Dominika Stalinskaja Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:04.46
28 Naomi Leo Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:04.48
29 Eerika Ekdahl Nivalan Saukot IKM 2020 Länsi-Suomi 1:04.49
30 Siiri Haverinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:04.52
31 Petra Nieminen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:04.56
32 Annabella Karjalainen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:04.57
33 Veera Oila Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:04.59
34 Iina Pasuri Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:04.71
35 Amanda Hirvonen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:05.02
36 Liisa Peetsu Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:05.20
37 Esther Reunala Octopus Lohja IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:05.50
38 Saima Peltonen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:05.60
39 Anna Lindholm Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:05.62
40 Esra Ergüner Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:05.73
41 Noora Tuominen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:05.85
42 Aino Laine Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:05.88
43 Ellen Lindell Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.03
44 Agnes Ruusumo Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.08
45 Miisa Järvinen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.10
46 Roosa Junnila Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.14
47 Minea Kynkäänniemi Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.18
48 Vieno Tikkanen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:06.37
49 Minea Kumlander Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.54
50 Sara Lappalainen Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.58
50 Nella Imponen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.58
52 Iines Kuvaja Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:06.77
53 Venla Karialho Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.02
54 Ella Haavisto Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.04
55 Inka Hämäläinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:07.15
56 Elsa Pelkonen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:07.27
57 Linnea Koski Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.28
58 Ida Paaskoski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.38
59 Aino Leipijärvi Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.39
60 Anita Mäkinen Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.47
61 Ella Gylden Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.53
62 Lyyli Järvi Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:07.59
63 Milja Laakkonen Keuruun Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.11
64 Aino Metsi Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.32
65 Sini Saari Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.46
66 Peppi Lehtinen Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.54
67 Iita Kimpimäki Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:08.55
68 Silvia Koskela Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:08.82
69 Hertta Katajisto Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:08.89
70 Senni Piirainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.10
71 Iita Viinisalo Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.23
72 Eevi Hirsi HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.38
73 Matilda Hautaniemi Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:09.48
74 Iinu Tiainen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.66
75 Elsa Joseph TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:09.85
76 Saaga Lehmus Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.86
77 Aada Antila Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 1:09.87
78 Aino Suomalainen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.92
79 Alma Westerholm Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.03
80 Viia Tossavainen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.04
81 Nella Honkanen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.36
82 Valeriia Timonina Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.41
83 Selja Tiensuu Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:10.43
84 Nelli Vilppola Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:10.48
85 Erika Ruuskanen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:10.50
86 Enni Alatalo Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:10.55
87 Emmiina Eho Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:10.72
88 Amanda Ahinko Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:10.78
89 Josefina Vainio Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.79
90 Neri Lätti Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:10.98
91 Linn Nickels Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.26
92 Emma Autio Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:11.54
93 Eine Idman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.59
94 Alicia Gültekin Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.66
95 Krista Kurvinen Heinolan Isku IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.94
96 Sofia Soininen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:11.98
97 Saaga Tuominen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:12.09
98 Sandra Sofia Savolainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:12.17
99 Nelli Hietala TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:12.31
100 Emma Nissinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:12.47
101 Anni Perälä Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:12.58
102 Polina Senkina Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.70
103 Maija Leinonen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.84
104 Minerva Sorvisto Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:13.05
104 Tyyne Tuomi Keuruun Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.05
106 Elsa Herrala Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:13.11
107 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:13.53
108 Fanni Mäkelä Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.83
109 Alina Pesonen Octopus Lohja IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.87
110 Olivia Aravirta Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.74
111 Netta Halttunen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.16
112 Rahma Ezzat Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.17
112 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.17
114 Elle Härkönen Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.39
115 Riia Aho Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.66
116 Saga-Helena Siikaluoma Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.77
117 Vuokko Larjomaa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.80
118 Venla Hämäläinen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.53
119 Liia Kivi Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:16.95
120 Vilhelmiina Lindholm Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:17.12
121 Lumi Arajuuri Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:17.27
122 Roosa Kaksonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:17.55
123 Iida Hirvonen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.39
123 Mikaela Ainassaari Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:18.39
125 Anni Luhtanen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.41
126 Rosa Perikangas Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.95
127 Kea Immonen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.10
128 Katri Tervola Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:19.39
129 Nina Wu HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.77
130 Veera Mäkelä Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.33
131 Amelia Fricker Ålands Simförening IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.77
132 Ella Harell Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.37
133 Emmi Lindholm Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:21.65
134 Ilona Sormunen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.52
135 Minni-Maria Vesma Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.16
136 Ilona Potinkara Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.36
137 Venla Rauta Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.38
138 Aino Nokikuru Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.61
139 Aada Salovaara Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.32
140 Venla Halmetoja Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.68
141 Enni Kallio Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:26.12
142 Yasemin Yilmaz Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:26.34
143 Iisa Niininen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.76
144 Selma Mäenpää Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.48
145 Gabriela Pisano Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.58
146 Aava Sulanterä Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:31.10
147 Lilly Eriksson Ålands Simförening IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:31.35
148 Veera Laurila Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:33.30
149 Mari Lax Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.41
- Ella Arvela Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Aura Haunia Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Aada Vanhanarkaus Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ

7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 10:29:12
14 - 14

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 58.53
1 Sini Mäkilä Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 58.53
3 Aino Välimaa Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 59.49
4 Janina Granberg Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 59.74
5 Ellen Kaituri Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:00.03
6 Daniela Lietzén Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:00.23
7 Sofie Nauklér Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:00.66
8 Tinka Tamminen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:00.74
9 Elsa Vira Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:00.77
10 Meri Elo Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:01.23
11 Cécilia Richard Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:01.25
12 Tilda Aaltonen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:01.43
13 Helmi Käkelä Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:01.68
14 Helmi Räsänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:01.79
15 Milana Virtanen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:02.02
16 Jenni Konnu Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:02.05
17 Anniina Kurvinen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:02.19
18 Emilia Rahola Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:02.26
19 Elli Kenttälä Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:02.51
20 Mirella Sauhula Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:02.53
21 Venla Talvensaari Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:02.93
22 Hannah Lamminmäki Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:03.08
23 Anni Kärkkäinen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:03.28
24 Sofia Lepistö Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:03.55
25 Jessika Lampinen Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:03.77
26 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:03.79
27 Silva Salonniemi Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:03.98
28 Cecilia Rönnlund Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:04.05
29 Liina Saario ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:04.64
30 Noora-Maria Linna Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:04.71
31 Merete Lätti Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:04.77
32 Auri Korpaeus Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:05.34
33 Wilma Turpeinen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:05.39
34 Karoliina Hirvelä Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:05.49
35 Ada Puranen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:05.56
36 Saaga Kähkönen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:05.95
37 Milla Haapamäki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.07
37 Iida Saarikoski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.07
39 Tytti Rantanen Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:06.13
40 Viivi Pesonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:06.14
41 Iiris Uusitalo Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.18
42 Milja Vuori Octopus Lohja IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:06.28
43 Olivia Kivelä Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:06.52
44 piia lahtinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:06.60
45 Iiris Soilevaara Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.70
46 Erin Ovaska Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:06.81
47 Rebekka Ritmala Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:06.82
48 Kerttu Heinä Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.20
49 Annu Pasma Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.36
50 Elsa Määttä Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.65
50 Lily Päivänen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.65
50 Peppi Virokannas ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.65
53 Kaisla Seppänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.71
54 Oona Lipponen Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:07.91
55 Ada Hulkko Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:07.93
56 Tilda Saarela Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:07.97
57 Ronja Vilska Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:08.04
57 Siiri Multamäki ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.04
59 Nelli Jumppanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.32
60 Maikki Hämäläinen Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:08.46
61 Lotta Lönnqvist Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.52
62 Fanni Törmänen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:08.75
63 Sofia Chadromtseva Uimaseura Aquila IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.76
64 Tinja Korhonen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.83
65 Anna Hietanen Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.26
66 Susanna Ryynänen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:09.48
67 Maria-Sofia Kajosmäki Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.59
68 Bea Kortelainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.80
69 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.91
70 Laura Kangas Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.08
71 Viivi Ikonen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:10.13
72 Vilma Saarelainen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:10.26
72 Kia Mäennenä Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.26
74 Anna Rantala Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:10.30
75 Ella Meriläinen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.42
76 Vieno Virtanen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.44
77 Pinja Pakkanen Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:10.48
78 Anni Backman Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:10.59
79 Emmi Liukko Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.71
80 Neea Väkinen Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.02
81 Nanna Kotkatvuori Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.07
82 Pinja Suominen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.09
83 Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:11.16
84 Anna Selin Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.35
85 Vivian Vesa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.51
86 Iida Ryhänen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:11.63
87 siiri suominen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:11.70
88 Oosa Mattila Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:11.99
89 Ilona Luukinen Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.03
90 Evelina Myllykoski Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:12.08
91 Aino-Elina Kitinoja Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.46
92 Ilona Salonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:12.61
93 mathilda heikiö Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:12.89
94 Elviira Salminen Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:13.46
95 Tanisha Rajani Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.53
96 Viivi Kiiveri Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.79
97 Iita Pitkänen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:14.33
98 Riia Pietilä Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:14.38
99 Julia Jurttila Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:14.59
100 Nelly Korvakangas Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.62
101 Helmi Heinonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:14.65
102 Ada Riquelme Mac Donald Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:14.95
103 Inari Sonkkila Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.21
104 Inka Tolonen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.09
105 Elsa Koskinen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:16.16
106 Emma Mathilda Wahlstedt Ålands Simförening IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:16.17
107 Viivi Häikiö Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.29
108 Veera Helkkala Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:16.54
109 Isabel Rumask Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.12
110 Meeri Nordström Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.32
111 maisa savisto Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.68
112 Olesia Leshchuk Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.96
113 Unna Heino Vesihelmen Uimaseura IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:18.20
114 Matilda Hirvonen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.45
115 Lovisa Karlsson Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:19.64
116 Nea Mäkelä Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.72
117 Anna Tarasova Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.54
118 Nea Suvi-tuulia Nokkanen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:24.35
119 Olga Tarasova Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:30.59
120 Elle Minni Marie Salmela Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:36.84
121 Saimi Kankainen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:39.89

7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 10:29:12
15 - 15

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Inka Vahtola Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 56.90
2 Tuuli Pippuri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 57.56
3 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 57.79
4 Essi Ahvenainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 58.81
5 Karla Lehtosalo Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 58.96
6 Aino Hankala Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 59.38
7 Veera Välivainio Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 59.77
8 Maura Bergström Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 59.88
9 Ada Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 59.96
10 Enni Kinnunen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:00.16
11 Ida Kauppinen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:00.30
12 Juulia Sakomaa Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:00.48
13 Kira Lindroos Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:00.50
14 Emilia Niemi Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:00.83
15 Tuulia Harju Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:00.92
16 Elina Ryynänen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:00.99
17 Nelli Rauhanen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:01.01
18 Matilda Holmlund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:01.10
19 Vilma Leppähaara Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:01.25
20 Maria Korkalainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:01.38
21 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:01.48
22 Karla Tiainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:01.65
23 Anni Törmänen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:01.69
24 Emma-Lotta Ahola Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:02.07
25 Milla Strandberg Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:02.19
26 Laura Kousa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:02.33
27 Mea Melissa Miettinen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:02.48
28 Ella Suominen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:02.54
29 Minttu Kiili Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:02.94
30 Aino Tamminen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:03.31
31 Maija Hinkkala Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:03.77
32 Ida Helena Ekebohm Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:03.85
32 Lotta Nurminen Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:03.85
34 Ellen Kettunen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.87
35 Säde Ryynänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.91
36 Iida Peltola Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:04.09
36 Risa Haruna Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:04.09
38 Ilona Niemi Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:04.10
39 Veera Viskari Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:04.20
40 Katariina Koivuranta Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:04.37
41 Veera Tall Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:04.57
42 Emilia Hakala Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:04.59
43 Sonila Selimi Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:04.85
44 Sani Nätynki Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:05.18
45 Ailiina Koskinen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:05.21
46 Mandi Vuoristo Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:05.50
47 Fiona Laakso Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:05.57
48 Laura Oksakari Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:05.65
49 Peppi Eskola Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:05.68
50 Helmi Viherkoski Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:05.92
51 Anna Hakkarainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:05.94
52 Elizabete Naumcika Race Club Sveitsi IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:05.97
53 Silvia Lindqvist Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.01
54 Lotta Kaarre Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.17
55 Saana Lauhava Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.39
56 Ellen Kivistö Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.47
57 Emmi Lapikisto Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:06.54
58 Elsa Komulainen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:06.62
59 Milla Marttila Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.68
60 Saara Heinänen Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:06.83
61 Enni Huttunen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:06.84
62 Henni Halme Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.04
63 Minea Partanen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.06
64 Marikki Vuorisalo Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.32
65 Veera Maijala Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:07.61
66 Pihla Junnila Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.69
67 Iida Salonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.76
68 Jenna Luoma Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:08.17
69 Siiri Päivärinta Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.24
70 Anna Bernards Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.26
71 Ronya Rajala Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.42
72 Maija Lämsä Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:08.81
73 Iida Keskinarkaus HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.82
74 Ronja Rantanen Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.96
75 Hanna Hietanen Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.98
76 Eeva Partanen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.13
77 Daniela Sohlman Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:09.24
78 Roosa Hautamäki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.46
79 Ronja Ruottinen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.47
80 Vilma Manninen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.67
81 Aamu Kannosto Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:09.73
82 Ronja Ristevirta Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.84
83 Oosa Paavola Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:10.63
84 Saara Seppälä Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.66
85 Martta Ryynänen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:11.29
86 Juulia Lindfors Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.64
87 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.12
88 Ronja Kalvas Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.35
89 Sofia Kivelä Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.37
90 Ellen Arvo Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:12.50
91 Vilma Madetoja Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.78
92 Salla Mannerkoski Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.41
93 Saara Turunen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.79
94 Tindra Sjöström Ålands Simförening IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:13.88
95 Janna Pysäys Helsingin Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.44
96 Deniz Keteli Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:14.51
97 Vea Victoria Ramsten Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.52
98 Elsi Tuominen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:14.97
99 Eevi Mäkinen Jämsänkosken Ilves IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:15.77
100 Amanda Ahmaoja Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:16.21
101 Milena Autti Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.34
102 Nelli Hytti Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.54
103 Janika Hinkkanen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.61
104 Tiina Alatalo Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.84
105 Aino Lähelmä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.90
106 Edith Nuutinen Lahden Kaleva IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.32
107 Mia Kosonen Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.83
108 Pinja Savioja Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:28.97

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner