Kokonaistilanne

Kilpailuiden tulokset löytyvät alta :
IKM-aluekilpailu ES1 Päivitetty: 2022-10-29 10:11:23
IKM-aluekilpailu ES2 Päivitetty: 2022-10-30 17:53:44
IKM-aluekilpailu Häme Päivitetty: 2022-10-29 10:06:21
IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 10:27:11
IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 10:22:04
IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 09:57:42
IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 10:25:41

8, P11,12,13,14,15,16 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-30 17:53:44
11 - 11

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Niilo Lappalainen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:07.71
2 Sisu Mikke Laitinen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:08.31
3 Eelis Lahtinen Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:08.53
4 Eino Rantala Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:09.79
5 Emil Ilo Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:11.21
6 Akseli Englund Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:11.84
7 Paavo Elliot Eronen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:13.19
8 Ilari Ellonen Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:13.52
9 Antti Laurila Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:13.76
10 Frans Friman Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:15.14
11 Pontus Pyykkö Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:15.16
12 Leo-Daniel Varvas Uimaseura Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:16.96
13 Peetu Salmenkangas Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:17.47
14 Samuel Jokinen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM-aluekilpailu Häme 1:17.49
15 Henry Paavola Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:18.17
16 Rasmus Auranen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:18.19
17 Reino Korpela Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:18.42
18 Massinissa Toutah Simmis Grani IKM-aluekilpailu ES1 1:18.97
19 Otto Kyntömaa Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:19.11
20 Jasper Vihavainen Varkauden Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:19.36
21 Nooa Ansamaa Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:19.61
21 Matias Holma Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:19.61
23 Gabriel Kannisto Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:20.15
24 Ahti López-Lehto Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:20.44
25 Leevi Salo Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:20.51
26 Eeli-Pekka Eemeli Kitinoja Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:20.88
27 Kivi Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:21.26
28 Oskari Sukanen Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:21.41
29 Leevi Pirttimäki Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:22.12
30 Ola Sipilä Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:22.19
31 Rasmus Juntti Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:22.27
32 Anton Raunio Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:22.93
33 Julius Keralampi Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:23.00
34 Matias Halmu Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:23.04
35 Niklas Lindroth Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:23.06
36 Onni Elomaa Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:23.37
37 Eikka Laaksonen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:23.42
38 Aleksi Jormanainen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:23.59
39 Elmo Rajaniemi Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:23.91
40 Akseli Vahila Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:23.99
41 Väinö Lehtelä Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:24.14
42 Onni Hyttinen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:25.18
43 Joonatan Ryynänen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:25.72
44 Finn Jensén Uimaseura Kaarina IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:25.98
45 Platon Voutilainen Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:26.07
46 Jack Jensén Uimaseura Kaarina IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:26.24
47 Kasimir Patosaari Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:26.25
48 Aleksi Reinikka Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:26.50
49 Vertti Kaipio Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:27.05
50 Iiro Saarenpää Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:27.97
51 Johannes Lipiäinen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:28.29
52 Julius Sydänmaa ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:29.10
53 Elias Similä Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:29.22
54 Mark Borisov Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:30.17
55 Matias Soitamo Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:30.18
56 Eljas Lahtinen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:30.38
57 Tobias Signus Tuusulan Uimaseura ry IKM-aluekilpailu ES2 1:31.22
58 Alvar Herckman TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:31.82
59 Viljami Rantanen Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:32.88
60 Jaakko Porkkala Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:33.07
61 Alfons Luomala Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:33.17
62 Emil Kontio Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:33.32
63 Anton Lillandt Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:33.83
64 Jaakko Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:33.85
65 Tuukka Korppinen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:35.48
66 Veeti Kilpinen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:35.49
67 Veikko Piironen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:35.90
68 Niklas Lehtinen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:37.03
69 Thomas Kortelainen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:37.10
70 Ville Kippola Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:37.57
71 Severi Tiippana Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:37.82
72 Rasmus Leppävuori Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:38.11
73 Niko Koskela Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:38.51
74 Kasper Mikander Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:38.53
75 Neo Porkka Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:39.84
76 Noel Andersson Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:39.98
77 Jeremias Rantanen Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:40.84
78 Jonne Junnila Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:41.37
79 Mikael Silfver Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:42.55
80 Touko Sammaltupa Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:42.57
81 Alec Friman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:42.81
82 Joonas Sovasto Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:43.67
83 Kosti Majava Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:46.81
84 Kevin Sjöberg Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:47.74
85 Alvar Aho ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:47.78
86 Konsta Antikainen Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:50.84
87 Joona Härkönen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:51.62
88 Karl Eriksson Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 2:00.38
- Lauri Saastamoinen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme DSQ
- Danel Pönkkä Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi DSQ
- Jyrki Mustakallio Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 DSQ

8, P11,12,13,14,15,16 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-30 17:53:44
12 - 12

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Axel Mara Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:05.32
2 Lucas Girod Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:06.12
2 Veeti Ukkola Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:06.12
4 Roope Tikkanen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:06.53
5 Eetu Ääri Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:07.23
6 Emil Jungner Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:07.37
7 Ville Tressel Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:07.41
8 Eemil Saari Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:07.49
9 Wili Sauhula Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:07.70
10 Kalle Kemppainen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:07.76
11 Eino Kytöjoki Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:07.87
12 Elmo Kyytinen Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:08.02
13 Eino Tonteri Nokian Pyry IKM-aluekilpailu Häme 1:08.19
14 Peetu Pulkkinen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:08.58
15 Vadim Nikolashin Uimaseura Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:08.79
16 Toivo Karinen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:08.97
17 Benjamin Juusela Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:09.26
18 Eero Hiekkanen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:09.49
19 Lauri Seppälä Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:10.07
20 Nikita Dzura Uimaseura Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:10.09
20 Anton Kahelin Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:10.09
22 Eino Koskinen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:10.91
23 Nilla Hagelin Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:11.37
24 Vertti Linnermo Tuusulan Uimaseura ry IKM-aluekilpailu ES2 1:11.64
25 Hugo Virtanen Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:11.74
26 Daniel Kuismin Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:11.90
26 Anto Loukine Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:11.90
28 Emil Peuhkuri Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:12.37
29 Nicolas Luoma Hyvinkään Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:12.47
30 Elmer Eepo Mikael Wirth Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:13.21
31 Lenni Kumpulainen Mikkelin Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:13.31
32 Elias Boman Hyvinkään Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:13.32
33 Kevin Soiramo Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:13.42
34 Valtteri Simola Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:13.45
35 Elias Keiski Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:13.62
35 Luukas Jokinen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM-aluekilpailu Häme 1:13.62
37 Julius Lehtojärvi Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:13.67
38 Niklas Kaipainen Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:13.76
39 Eino Marela Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:13.87
40 Justus Uutela Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:13.90
41 Laban Kiuru Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:14.06
42 Otto Havana Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:14.20
43 Leo Suominen Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:14.28
44 Lauri Itkonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:14.29
45 Venni Alho Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:14.48
46 Kasper Lehto Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:14.49
47 Eelis Illikainen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:14.64
48 Matvei Mindukshov Uimaseura Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:15.49
49 Aapo Tervo Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:15.69
50 Leo Kiikka Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:15.82
51 Sebastian paukkunen Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:16.05
52 Hugo Ketola Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:16.29
53 Eelis Hakulinen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:16.30
54 Valtteri Saukko TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:16.33
55 Miikka Laitinen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:16.37
56 Georgy Shchukin Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:16.39
57 Wilhelm Rasinmäki Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:16.42
58 Márton Kovács-Balogh Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:16.52
59 Axel Paananen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:16.58
60 Kliment Sergeev Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:16.60
61 Ossi Härkönen Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:16.66
62 Leo Savolainen Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:17.41
63 Elias Pirskanen Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:17.44
64 Daniel Vinogradoff Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:17.47
65 Eero Takamäki Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:17.51
66 Wilmer Otto Oskari Sjöstrand Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:17.59
67 Oliver Jalo Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:17.62
68 Johannes Heinonen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:17.77
69 Verneri Tenlén Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:17.81
70 Eemeli Välitalo Tornion Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:18.01
71 Eemeli Havia Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:18.07
72 Ahti Tirkkonen Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:18.28
73 Renne Piironen Loimaan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:18.35
74 Topi Nuutinen Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:18.46
75 RIKU KUKKONEN Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:18.47
76 Elias Markku Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:18.50
77 Lauri Maakanen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:18.57
78 Kiril Lopusiev Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:18.71
79 Urho Leppälä Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:18.83
80 Jaro Pyrhönen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:19.19
81 Paavo Jokiranta Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:19.56
82 Yefim Koshman Race Club Sveitsi IKM-aluekilpailu ES2 1:19.61
83 Samuel Berg Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:19.70
84 William Sirainen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:19.91
85 Andre Tuominen Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:20.04
86 Aatu Satola Rauman Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:20.10
87 Amos Eriksson Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:20.51
87 Kevin van Rooij Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 1:20.51
89 Justus Tikkanen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:20.61
90 Melker Backlund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:20.76
91 Eelis Kaila Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:20.85
92 Elias From Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:20.93
93 Jasper Pöytälaakso Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:20.99
94 Voitto Lehtinen Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:21.20
95 August Eliel Perkkiö Kankaanpään Uimarit IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:21.52
96 Heikki Eskelinen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:21.63
97 Juho Heino Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:22.01
98 Jere Koskelainen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:22.36
99 Lukas Tihinen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:22.42
100 Daniel Salja Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM-aluekilpailu Häme 1:22.47
101 Sami Passinen Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:22.54
102 Onni Purhonen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:22.79
103 Veikka Suvitie Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:22.99
104 Lukas Makauskas Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:23.02
105 Oskari Luopajärvi Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:23.11
106 Lauri Vuori Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:23.31
107 Alexander Eremenkov Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:23.64
108 Elias Hirvonen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:23.99
109 Julius Paakki Uimaseura Kaarina IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:24.33
110 Luca-Mikael Juhani Kautto Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:24.39
111 Eemeli Järvinen Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:24.73
112 Arttu Rantanen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:24.89
113 Reko Härkönen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:24.96
114 Arttu Kankaanpää Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:25.15
115 Noel Vainio Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:25.23
116 Leevi Kalasniemi Kemin Työväen Uimarit IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:25.26
117 Aapo Teno Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:26.41
118 Roni Hynninen Heinolan Isku IKM-aluekilpailu Häme 1:26.47
119 Noa Nikkilä Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:26.51
120 Elis Williamsson Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:27.15
121 Samu Auromaa Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:27.31
122 Aleksi Kärkkäinen Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:27.64
123 Niklas von Boehm Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:27.65
124 Leevi Mannermaa Tornion Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:27.72
125 Topias Metso Nokian Pyry IKM-aluekilpailu Häme 1:27.95
126 Leevi Heino Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:28.11
127 Valdemar Gates Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:28.44
128 Hermanni Laihorinne Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:28.96
129 Julius Hyvärinen Kemin Työväen Uimarit IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:29.07
130 Hugo Skants Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:29.24
131 Aapo Pakka Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:29.47
132 Jesse Pörtfors Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:30.57
133 Taneli Nisonen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:30.75
134 Kirill Gorokhov Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:30.76
134 Rafael Dean Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:30.76
136 Sebastian Yrjänäinen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:31.49
137 Rikhard laituri Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:31.91
138 Aaro Hongisto Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:32.35
139 Sisu Eino Antero Kuusisto Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:32.52
140 Konsta Heikkinen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:32.53
141 Aleksandr Rostikov Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:32.83
142 Eerikki Nisonen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:33.63
143 Konsta Heinonen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:33.81
144 Samu Hirvonen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:33.91
145 Perttu Lepola Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:34.03
146 Eemeli Mustajärvi TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:34.13
147 Lucas Rantala Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:36.39
148 Viljami Kalle Herman Mellanen Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:37.58
149 Aleksi Aakala Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:37.76
150 Otto Savolainen Kempeleen Pyrintö IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:39.11
151 Wilhelm Bergius Uimaseura Kaarina IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:39.87
152 Oliveri Mäentausta Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:40.75
153 Lenni Löytäinen Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:43.65
154 Joonas Järventausta TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:44.32
155 Noah Toivanen Kemin Työväen Uimarit IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:47.05
- Oskari Mökkönen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 DSQ
- Joel Mänkärlä Tuusulan Uimaseura ry IKM-aluekilpailu ES2 DSQ
- Verneri Skog Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi DNS

8, P11,12,13,14,15,16 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-30 17:53:44
13 - 13

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Tuure Pikkuhuhta TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 59.42
2 Paul Pasonen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 59.45
3 Topias Ruuska Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 59.88
4 Thomas Salonen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:00.18
5 Jaakko Bogdanov Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:00.29
6 Elis Luomala Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:00.72
7 Severi Tammihovi Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:00.88
8 Wille Vantala Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:01.19
9 Atte Katajisto Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:01.76
10 Julius Mäntylä Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:01.80
11 Konrad Bäckström Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:02.16
12 Eeli Lehtinen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:02.26
12 Anton Qvisén Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:02.26
14 Topias Verneri Heikkinen Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:02.31
15 Rico Kettunen Iisalmen Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:02.33
16 Vilho Eerik Pellikka Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:02.40
17 Konstantinos Karagiannis Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:02.47
18 Juuso Käär Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:03.24
19 Kalle Romppainen Mikkelin Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:03.44
20 Martin Kullberg Uinti Imatra IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:03.65
21 Luka Heikkuri Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:03.81
22 Jaroslav Hahkonen Race Club Sveitsi IKM-aluekilpailu ES2 1:04.34
22 Vilho Haikonen Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:04.34
24 Veeti Väyrynen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:04.65
25 Aleksi Kukkola Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:04.67
26 Daniel Pulli Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:04.68
27 Joel Kontio Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:05.25
28 Eero Carne Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:05.28
29 Eelis Nuutinen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:05.30
30 Oiva Numminen Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:05.43
31 Aapo Ellonen Tuusulan Uimaseura ry IKM-aluekilpailu ES2 1:05.51
32 Onni Österberg Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:06.01
33 Iikka Kepanen Kajaanin Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:06.38
34 Oskar Kaisto Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:07.07
34 Denis Ivachev Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:07.07
36 Lenni Salmenkangas Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:07.12
37 Caro reponen Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:07.24
38 Elias Hänninen Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:07.27
39 Matti Nurminen Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:07.39
40 Justus Lipiäinen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:07.47
41 Toivo Vuorenjuuri Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 1:07.74
42 Maxim Zuravljov TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:07.99
43 Casper Neste Hyvinkään Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:08.37
44 Niilo Hulkkonen Kajaanin Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:08.72
45 Olli Vanne Swimming Team Rauma IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:08.82
46 Aaro Paasio Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:08.84
47 Aukusti Partinen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:08.91
48 Sylvester Pihlaja Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:08.94
49 Niilo Lehtinen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:09.01
50 Olavi Mäkinen Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:09.22
51 Eemeli Varonen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:09.23
52 Eemeli Pennanen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:10.06
53 Kaius Kankainen Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:10.21
54 Konsta Hiltunen Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:10.24
55 Aaron Rantsi Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:10.48
56 Fran Klaric Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:10.55
57 Joonas Walldén Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:10.69
58 Valtteri Tavast Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:11.01
59 Toni Lehikoinen Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:11.16
60 Cheng Sun Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:11.37
61 Alex Ailio Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:11.65
62 Hermanni Huttunen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:12.02
63 Rasmus Myller Tuusulan Uimaseura ry IKM-aluekilpailu ES2 1:12.15
64 Lauri Korppinen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:12.72
65 Julius Länsivuori Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:13.25
66 Jere Kaljunen Uinti Imatra IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:13.72
67 Taito Aaltonen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:13.92
68 Hugo Heikkilä Nokian Pyry IKM-aluekilpailu Häme 1:13.97
69 Joona Talvensaari Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:14.13
70 Mikko Pelkonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:14.18
71 Leon Andersson Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:14.35
72 Oliver Tavilahti Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:14.44
73 Kevin Hartman Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:14.53
74 Atte Mäkinen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:14.82
75 Elmeri Osmala Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:15.02
76 Viljami Rautiainen Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:15.06
77 Samu-Patrik Sula Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:15.08
78 Daniel Gültekin Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:15.90
79 Juho Varismäki Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:16.30
80 Peetu Valtonen Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:17.22
81 Aukusti Lempiäinen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:17.26
82 Casper Matikkala Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:17.29
83 Aatu Hautala Kemin Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:17.34
84 Jimi Malkki Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:17.56
85 Oliver Rantanen Uimaseura Kaarina IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:17.80
86 Viljo Laavola Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:17.84
87 Ville Vakkilainen Uinti Imatra IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:17.90
88 Sisu Iivari Venetjoki HTU Stadi IKM-aluekilpailu ES1 1:17.95
89 Olavi Niiranen Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:18.01
90 Matvey Chekhonin Swimming Team Rauma IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:18.21
91 Teemu Askola Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 1:18.33
92 Veikko Eemil Ukko Lappalainen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:18.34
93 Jose Bly Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:18.48
94 Veeti Jalava Swimming Team Rauma IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:18.52
95 Albert Hällfors Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:18.54
96 Emil Myllymaa Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:18.69
97 Julius Lankila Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:19.31
98 Henrik Pihlaja Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:19.50
99 Eeli Vesamäki Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:19.95
100 Veikka Kiukkonen Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:20.19
101 Johannes Nikko Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:20.37
102 Oliver Niemi Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:20.53
103 Eino Bucktman TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:20.60
104 Arttu Rajala Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:20.71
105 Sisu Toiva Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:21.09
106 Ruu Marjola Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:21.79
107 Roope Pirhonen Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:21.88
108 Aksel Eriksson Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:21.95
109 Uuno Jouha Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:22.26
110 Julius Jokiaho Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:22.46
111 Urho Suominen Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:22.54
112 Otto Heinonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:23.09
113 Kota Moriwaki Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:23.92
114 Aarne Lehtonen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:24.17
115 Verneri Hietala TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:24.80
116 Pyry Kivioja Kankaanpään Uimarit IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:25.05
117 Matti Ruotsalainen HTU Stadi IKM-aluekilpailu ES1 1:26.18
118 Niklas Komi Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:26.26
119 Rasmus Kautto TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:27.43
120 Elian Sainio Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:30.83
121 Linus Löytäinen Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:31.99
122 AHAN KOMALI Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:32.67
123 Mikael Minkkinen Kajaanin Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:33.00
124 Juho Kubin Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:34.25
125 Gabriel Tervo Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:38.18
126 zhuoer song Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:43.03
- Noa Kojonen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 DSQ

8, P11,12,13,14,15,16 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-30 17:53:44
14 - 14

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Pravin Perasath Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 54.46
2 Alex Stickler Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 55.46
3 Nicolas Nyström Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 56.20
4 Jeriko Helanen Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 56.21
5 Nikita Maximov Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 56.32
6 Kaapo Tuomainen Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 57.05
7 Kivi Kontinen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 57.46
8 Alvar Tuomenoksa Octopus Lohja IKM-aluekilpailu ES2 57.50
9 Karl Wik Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 57.58
10 Joel Alfthan Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 58.15
11 Jesse Uutela Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 58.22
12 Tommi Kangas Vieskan Uimarit IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 58.44
13 Daniel Przado Rauman Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 58.49
14 Oskari Juntti Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 58.51
15 Emil Koskela Vieskan Uimarit IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 58.57
16 Veikka Savonen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 58.95
17 Nico Jääskeläinen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 59.01
18 Oiva Saarinen Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 59.36
19 Otso Jalli Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 59.37
20 Daniil Tirronen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 59.39
21 Niklas Honkanen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 59.60
22 Jeremias Tuhkanen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 59.62
23 Kaapo Virtanen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 59.72
24 Oskari Matilainen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:00.01
25 Thanh Kiet Lam Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:00.18
26 Viljam Savolainen Salon Uimarit IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:00.59
27 Samuli Liikamaa Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:00.72
28 Tuomas Nissinen Kemin Työväen Uimarit IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:00.73
29 Milo Kallio Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:00.82
30 Emil Österberg Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:00.83
31 Romeo Manner Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:00.98
32 Nikita Zuravljov TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:01.92
33 Aleksi Salo Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:02.00
34 Topi Rissanen Pieksän Kuutit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:02.16
34 Eemil Sytchak Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:02.16
36 IAN GONZALEZ CATON Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:02.42
37 Saku Virtanen Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:02.59
38 Ossi Nevalainen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:02.84
39 Arseni Tielinen Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:02.91
40 Andrei Teittinen Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:02.92
41 Veikka-Eemil Lehtonen Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:02.96
42 Lauri Rantsi Vanders IKM-aluekilpailu ES2 1:03.04
43 Daniel Mõsko Hyvinkään Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:03.23
44 Johannes Leisti Hyvinkään Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:03.53
45 Leo Niemi Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:03.68
46 Konsta Horppu Nokian Pyry IKM-aluekilpailu Häme 1:03.75
46 Julius Hilli Kempeleen Pyrintö IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:03.75
48 Alvar Rintamäki Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:03.93
48 Aapo Pajunen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:03.93
50 Amos Korin Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:04.04
51 Jasper Pihlava Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:04.21
52 Eemeli Nygård Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:04.28
53 Santeri Vanhala Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:04.36
54 Elias Manskinen Heinolan Isku IKM-aluekilpailu Häme 1:04.38
55 Leevi Lahtinen Vesihelmen Uimaseura IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:04.60
56 Tuomas Pääaho Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:04.64
57 Onni Matti Elmeri Savolainen Nokian Pyry IKM-aluekilpailu Häme 1:05.00
58 Samu Tirkkonen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:05.11
59 Danil Sulkonen ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:05.19
60 Olli Ruuskanen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:05.25
61 Matias Jääskeläinen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:05.37
62 Johannes Felin Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:05.48
63 Veeti Vehmas Vesihelmen Uimaseura IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:05.59
64 Eeli Huhtanen Uinti Imatra IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:05.85
65 Olli Korvakangas Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:05.89
66 Oskar Huotari Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:06.01
66 Otso Tuisku Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:06.01
68 Jonne Rantakeisu Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:06.61
69 Hugo Rossi Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:06.90
70 Roope Suuronen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:06.92
71 firat burak böke Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:07.11
72 Stanislav Orijcuk Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:07.12
73 Herman Sandbacka Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:07.25
74 Aleks Jermuss Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:07.57
75 Urho Lumiainen Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:07.61
76 Kasperi Kenttä Hyvinkään Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:07.68
77 Matias Rauhala Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:07.96
78 Lukas Ruonakoski Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:08.03
79 Santtu Hiltunen Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:08.40
80 Tuli Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:08.77
81 Tuomas Lumme Loimaan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:09.05
82 Antti Sauroja Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:09.21
83 Topi Heinonen Uimaseura Kaarina IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:09.39
83 Luka Walter Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:09.39
85 Adam Isaev Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 1:10.14
86 Julius Cario Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 1:10.26
87 Severi Saario Uinti-Vakka IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:10.55
88 Viljami Kälviäinen Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:10.56
89 Nuutti Leppänen Tuusulan Uimaseura ry IKM-aluekilpailu ES2 1:10.70
90 Ali Mäkelä Alavuden Urheilijat IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:10.78
91 Lucas Isomauno ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:11.61
92 Lassi Tähtivaara Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:11.65
93 Jere Wasenius Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:11.74
94 Elmeri Hauninen Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:11.89
95 Joona Salminen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:12.07
96 Aleksi Leppä Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:12.41
97 Edvin Pulkkinen Kokkolan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:12.88
98 Joonas Lappalainen Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:12.89
99 Elias Suominen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:13.44
100 Elias Eironen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:13.69
101 Noel Masalin Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:13.78
102 Konstantin Terekhov Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 1:14.10
103 Santeri Kotijärvi Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:14.40
104 Lukas Friman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:15.00
105 Juska Nousiainen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:15.58
106 Jalo Rakemaa Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 1:16.89
107 Miro Kuosmanen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:18.35
108 Simo Karhu Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 1:18.64
109 Matias Ahonpää Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:20.70
110 Eemeli Eloranta Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:23.16
111 Eliel Käkönen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:28.91
- Matti Klümper Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 DSQ
- Niilo Pyhältö Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 DSQ
- Eloi Norrman Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi DSQ
- Venuel Suvila-Anton Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi DSQ
- Dmytrii Mishchenko Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme DNS

8, P11,12,13,14,15,16 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-30 17:53:44
15 - 15

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Valtteri Pellinen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 52.83
2 Roope Koskela Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 54.38
3 Leevi Väyrynen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 55.04
4 Otso Heikkinen Helsingin Uimarit IKM-aluekilpailu ES1 55.08
5 Tuukka Orre Kajaanin Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 55.30
6 Väinö Hinkka Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 55.32
7 Juho Rosenström TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 55.50
8 Mark Kellinsalmi ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 55.51
9 Aaron Qvisén Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 55.99
10 Leo Mannonen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 56.73
11 Joonas Pulkkinen Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 56.77
12 Onni Rahkonen Simmis Grani IKM-aluekilpailu ES1 57.27
13 Amos Mäkilä Simmis Grani IKM-aluekilpailu ES1 57.31
14 Oskar Söderlund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 57.58
15 Jasu Nieminen Loimaan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 57.72
16 Veeti Puustinen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 57.73
17 Lauri Valtanen Simmis Wanda ry IKM-aluekilpailu ES2 57.77
18 Ville-Veikko Luomala Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 57.90
19 Joona Talja Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 58.01
20 Oiva Koppelmäki Hyvinkään Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 58.05
21 Joel sulonen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 58.08
22 Alexandro Sivenius Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 58.29
23 Eetu Niemi Octopus Lohja IKM-aluekilpailu ES2 58.42
24 Adam Westeråker Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 58.51
24 Lauri Jumppanen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 58.51
26 Petter Kaskela Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 58.98
27 Alexey Savelyev Oulun Lohet IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 59.08
28 Noel Ehrlund Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 59.31
29 Eerik Välipakka ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 59.36
30 Niko Kumpulainen Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 59.45
31 Iivari Launonen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 59.84
31 Veikko Seppänen Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 59.84
33 Kie Roukus Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:00.25
34 Gleb Burakov Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:00.28
35 Jaakko Karppinen ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 1:00.35
36 Patric Meriholvi Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:00.89
37 Altti Sormunen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:00.99
38 Topias Partinen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:01.01
39 Thomas Jürgens Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:01.22
40 Vili Sakko Keravan Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:01.31
41 Julius Linde Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:01.43
42 Niklas Tikkanen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:01.60
43 Patrik Ventus Simmis Grani IKM-aluekilpailu ES1 1:02.61
44 Christian Edelman Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:02.62
44 Akseli Kellman Mikkelin Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:02.62
46 Eemeli Salo TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:02.65
47 Kaj Jonatan Jakobsson Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:02.92
48 Markus Ronkainen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:03.03
49 Jesse Suikkanen Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:03.22
50 Aaro Viitanen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:03.40
51 Niklas Kallio TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:03.58
52 Eelis Hietala Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:03.73
53 Aaron Selehov Nurmijärven Uinti IKM-aluekilpailu ES2 1:03.78
54 Markus Levonoja Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM-aluekilpailu Häme 1:04.04
55 Aleksanteri Hakala Simmis Grani IKM-aluekilpailu ES1 1:04.10
56 Huugo Skyttä Jämsänkosken Ilves IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:04.30
57 Jesse Aittola Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:04.46
58 Lauri Hänninen Keravan Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:04.80
59 Matias Lehtinen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:05.01
60 Joonas Keränen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:05.12
61 Kaspar Ragnar Markus Varik Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 1:05.51
61 Lauri Juvonen Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:05.51
63 Lenni Nevalainen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:05.72
64 Mikael Suni Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:06.39
65 Otso Partanen Joensuun Uimaseura ry IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:06.47
66 Artjom Andrejev Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:07.04
67 Elias Ukkonen Kouvolan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:07.84
68 Atte Kiviniemi Lapuan Virkiä IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:07.94
69 Mikko Salmi Nummelan Kisaajat IKM-aluekilpailu ES2 1:07.99
70 Topi Äikäs Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:08.00
71 Arttu Carne Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:08.57
72 Henri Koskela Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:08.58
73 Tero Soukka TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:09.55
74 Rasmus Talo Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:09.76
75 Nikke Laine Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:10.37
76 Eliel Lintula Uimaseura Kaarina IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:11.45
77 Ivan Vasilev Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:11.55
78 Johannes Jukola Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:11.98
79 Adolf Kaisla Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:12.41
80 Arttu Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:14.79
81 Juuso Silfver Aurajoen Uinti Ry IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:17.88
82 Eero Oksanen Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:19.49
83 Aukusti Paakkala Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM-aluekilpailu Häme 1:44.12
- Lauri Riitamaa Loimaan Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi DSQ
- Leo Nieminen ORCA Helsinki IKM-aluekilpailu ES1 DNS

8, P11,12,13,14,15,16 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-30 17:53:44
16 - 16

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Boris Minkovski Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 51.77
2 Kalle Pesälä Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 52.14
3 Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 52.58
4 Konsta Rantasuo Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 52.60
5 Áron Zautasvili Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 53.35
6 Tomi Silander Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 53.66
7 Kaapo Laaja Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 54.16
8 Nico Kulju Vanders IKM-aluekilpailu ES2 54.55
9 Matias Leiwo TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 54.60
10 Aarne Laurila Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 54.78
11 Santeri Holmberg Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 55.05
12 Andreas Kinnunen Race Club Sveitsi IKM-aluekilpailu ES2 55.48
13 Nikolas Ruotsalo Octopus Lohja IKM-aluekilpailu ES2 55.51
14 Andras Galos Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 55.69
15 Mikael Böckerman Gladius Kirkkonummi IKM-aluekilpailu ES1 55.74
16 Veeti Hämäläinen Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 56.24
17 Nikolai Teiramaa Helsingfors Simsällskap IKM-aluekilpailu ES1 56.33
18 Luka Valtonen Lappeenrannan Kisa-Toverit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 56.36
19 Aaro Törnström Raision Urheilijat IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 56.42
20 Aaron Tikkanen Race Club Sveitsi IKM-aluekilpailu ES2 57.18
21 Saku Pietilä TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 57.47
22 Pyry Pyykkö Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 57.54
23 Iivari Kautiainen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 57.73
23 Aleksi Luopajärvi Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 57.73
25 Niklas Töyrylä Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 57.79
26 Hugo Haverinen Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 57.95
27 Miska Korkalainen Voikkaan Viesti IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 58.56
28 Väinö Pitkänen Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 58.58
29 Mikael Rasinmäki Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 58.59
30 Artem Khotenovskii Tuusulan Uimaseura ry IKM-aluekilpailu ES2 58.72
31 Leo Lana Lappeenrannan Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 59.27
32 Frans Sandblom Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 59.40
33 Sampo Rahikainen Järvenpään Uintiklubi ry IKM-aluekilpailu ES2 59.75
34 Olli Järvenpää Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 59.84
35 Markus Tervaskanto Oulun Uinti 1906 IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 59.98
36 Aarne Nuutinen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:00.00
37 Anton Eino Mikael Ahonen Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:00.24
38 Niklas Pesonen Kuopion Uimaseura IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:00.33
39 Tino Rantamäki Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM-aluekilpailu ES2 1:00.44
40 Benjamin Salo Porin Uimaseura IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi 1:00.61
41 Vilho Teno Lahden Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:00.64
42 Ilmari Partanen Hämeenlinnan Uimaseura IKM-aluekilpailu Häme 1:01.13
43 Ferdinand Backman TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:01.34
44 Anton Helén Riihimäen Uimaseura IKM-aluekilpailu ES2 1:01.39
45 Robert Cranston Nummelan Kisaajat IKM-aluekilpailu ES2 1:01.43
46 Rasmus Ruotoistenmäki Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:01.67
47 Peetu Kinnunen Jyväskylän Aalto IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:01.79
48 Eetu Nieminen TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:02.36
49 Ilari Linderborg Åbo Simklubb IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:03.17
50 Valtteri Kotijärvi Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi 1:03.53
51 Samuel Hartikainen Varkauden Uimarit IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi 1:04.54
52 Hugo Mirén Ålands Simförening IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:04.56
53 Manan Khalil Cetus Espoo IKM-aluekilpailu ES1 1:05.60
54 Milo Bergman Ålands Simförening IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi 1:08.01
55 Niklas Silfver Uinti Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:09.13
56 Alex Hamilton TaTu Tampere IKM-aluekilpailu Häme 1:09.57

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner