2020-01-20   20:26:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

2_S
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
14 år 
255  Kolberg Jakob  2000  HØRSHOLM  0057AH  25 m  2:12.05   
428  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  2:13.97   
27  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  25 m  2:14.11   
397  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  2:18.46   
364  Rasmussen Mads Tornow  2000  SLANGERUP  0073AD  25 m  2:19.24   
169  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  25 m  2:22.22   
30  Tversted Johan Vitus  2000  SØLLERØD  0063AI  25 m  2:22.41   
346  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  25 m  2:22.48   
172  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  2:22.50   
10  405  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  2:24.60   
11  222  Schwab William  2000  HELSINGØR  0049AE  25 m  2:28.32   
12  33  Tversted Carl-Christian  2000  SØLLERØD  0073AI  25 m  2:29.43   
13  389  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  2:33.92   
14  433  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  25 m  2:34.24   
15  399  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  2:35.45   
16  43  Andersen Anton Asmind  2000  FR.SUND  0001AP  25 m  2:38.61   
17  173  Schrøder Rasmus  2000  HOLBÆK  0061AK  25 m  2:38.70   
18  269  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  2:40.30   
19  129  Hammershøj Asbjørn  2000  VÆRLØSE  0077AQ  25 m  2:40.36   
20  315  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  25 m  2:42.09   
21  132  Kruse Emil  2000  VÆRLØSE  0015AR  25 m  2:42.13   
22  22  Hartelius Peter  2000  SØLLERØD  0055AO  25 m  2:42.42   
23  223  Schønning Adrian Roed  2000  HELSINGØR  0039AA  25 m  2:45.18   
13 år 
238  Andersen Magnus Bækgaard  2001  HØRSHOLM  0101AF  25 m  2:19.19   
245  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  25 m  2:26.14   
427  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  2:28.23   
376  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  2:29.56   
354  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  2:34.65   
170  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  25 m  2:35.46   
205  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  25 m  2:37.41   
45  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  25 m  2:39.21   
366  Thilleman Rasmus  2001  SLANGERUP  0175AK  25 m  2:39.89   
10  421  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  2:43.79   
11  292  Andersen Nicklas  2001  FR.VÆRK  0171AI  25 m  2:44.19   
12  361  Madsen Alexander Skarby  2001  SLANGERUP  0183AD  25 m  2:45.72   
13  401  Lundin Carl Martin  2001  GENTOFTE  0123AE  25 m  2:46.13   
14  259  Schiøtz Alexander  2001  HØRSHOLM  0111AE  25 m  2:46.74   
15  415  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  2:48.56   
16  263  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  2:49.36   
17  267  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  2:49.74   
18  308  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:50.26   
19  324  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  2:50.26   
20  29  Solok Valdemar  2001  SØLLERØD  0107AP  25 m  2:50.70   
21  174  Tholle Gorm Topp  2001  HOLBÆK  0151AD  25 m  2:52.07   
22  272  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  2:52.72   
23  139  Sundwall Tobias  2001  VÆRLØSE  0159AJ  25 m  2:53.08   
24  430  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  2:54.66   
12 år og yngre 
18  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  2:24.81   
242  Hartvig Asger  2002  HØRSHOLM  0277AB  25 m  2:26.89   
176  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  25 m  2:32.81   
327  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  2:37.32   
312  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  2:37.62   
318  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  2:39.84   
177  Palmø Theodor  2002  HOLBÆK  0255AE  25 m  2:47.50   
382  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  25 m  2:49.49   
249  Hove Christoffer  2002  HØRSHOLM  0241AD  25 m  2:50.92   
10  349  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  2:52.30   
11  447  Skytte Victor Arendt  2002  ALLERØD  0255AF  25 m  2:56.07   
12  240  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  25 m  3:01.24   
13  335  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  3:01.54   
14  344  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  3:04.76   
15  32  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  3:07.10   
16  181  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  3:08.21   
17  49  Holm Lucas Winther  2003  FR.SUND  0393AC  25 m  3:11.91   
18  195  Burmester Lucas  2002  HELSINGØR  0237AK  25 m  3:13.57   
19  236  Houen Mattias  2002  HELSINGØR  0255AK  25 m  3:13.64   
20  398  Lindquist Linus  2002  GENTOFTE  0241AH  25 m  3:14.25   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  08 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark