By event: Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019
Below all events are listed by event. Click on the event to see seeded heatlists and results for this event.
# | Event | Sponsor | Startlist | Results |
---|---|---|---|---|
1 | 100m Medley Flickor 13år oy Försök | Entry list | ||
2 | 100m Medley Flickor 14-15år Försök | Entry list | ||
3 | 100m Medley Flickor 16år oä Försök | Entry list | ||
7 | 200m Medley Flickor 13år oy Final | All-Elektro AB | Entry list | |
8 | 200m Medley Flickor 14-15år Final | Wallhoff Ekonomikonsult AB | Entry list | |
9 | 200m Medley Flickor 16år oä Final | HAKET KÖK & BAR | Entry list | |
13 | 50m Frisim Flickor 13år oy Final | Nova Search | Entry list | |
14 | 50m Frisim Flickor 14-15år Final | Mäklargården | Entry list | |
15 | 50m Frisim Flickor 16år oä Final | Helsingborgshem AB | Entry list | |
18 | 100m Bröstsim Flickor 13år oy Final | Entry list | ||
19 | 100m Bröstsim Flickor 14-15år Final | All-Elektro AB | Entry list | |
20 | 100m Bröstsim Flickor 16år oä Final | Olka Sportresor | Entry list | |
27 | 50m Ryggsim Flickor 13år oy Final | All-Elektro AB | Entry list | |
28 | 50m Ryggsim Flickor 14-15år Final | Nova Search | Entry list | |
29 | 50m Ryggsim Flickor 16år oä Final | Lani Redovisningsbyrå AB | Entry list | |
33 | 100m Fjärilsim Flickor 13år oy Final | Entry list | ||
34 | 100m Fjärilsim Flickor 14-15år Final | Glasögonmagasinet Helsingborg | Entry list | |
35 | 100m Fjärilsim Flickor 16år oä Final | Studentvikarie | Entry list | |
42 | 100m Medley Flickor 13år oy Final | Entry list | ||
43 | 100m Medley Flickor 14-15år Final | Entry list | ||
44 | 100m Medley Flickor 16år oä Final | All-Elektro AB | Entry list | |
48 | 400m Frisim Flickor 13år oy Final | Freker sport | Entry list | |
49 | 400m Frisim Flickor 14år oä Final | Travel Point AB | Entry list | |
53 | 100m Ryggsim Flickor 13år oy Final | Entry list | ||
54 | 100m Ryggsim Flickor 14-15år Final | All-Elektro AB | Entry list | |
55 | 100m Ryggsim Flickor 16år oä Final | Entry list | ||
56 | 100m Frisim Flickor 13år oy Final | Entry list | ||
57 | 100m Frisim Flickor 14-15år Final | Mäklargården | Entry list | |
58 | 100m Frisim Flickor 16år oä Final | Aleria Redovisning KB | Entry list | |
62 | 50m Bröstsim Flickor 13år oy Final | All-Elektro AB | Entry list | |
63 | 50m Bröstsim Flickor 14-15år Final | Entry list | ||
64 | 50m Bröstsim Flickor 16år oä Final | Entry list | ||
68 | 50m Fjärilsim Flickor 13år oy Final | Helsingborgshem AB | Entry list | |
69 | 50m Fjärilsim Flickor 14-15år Final | Entry list | ||
70 | 50m Fjärilsim Flickor 16år oä Final | Olka Sportresor | Entry list | |
101 | 50m Frisim Flickor 13år oy 8-dels final | |||
102 | 50m Frisim Flickor 14-15år 8-dels final | |||
103 | 50m Frisim Flickor 16år oä 8-dels final | |||
201 | 50m Ryggsim Flickor 13år oy Kvartsfinal | |||
202 | 50m Ryggsim Flickor 14-15år Kvartsfinal | |||
203 | 50m Ryggsim Flickor 16år oä Kvartsfinal | |||
301 | 50m Bröstsim Flickor 13år oy Semifinal | |||
302 | 50m Bröstsim Flickor14-15år Semifinal | |||
303 | 50m Bröstsim Flickor 16år oä Semifinal | |||
401 | 50m Fjärilsim Flickor 13år oy Final | |||
402 | 50m Fjärilsim Flickor 14-15 år Final | |||
403 | 50m Fjärilsim Damer 16år oä Final |