2020-01-20   02:55:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Öresund Meeting 2019
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
34 100m Fjärilsim Flickor 14-15år
Sponsor: Glasögonmagasinet Helsingborg
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 572 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS9804 25m 1:04.16
2 614 Clara Johansson Osby Simsällskap 2005 BH9805 25m 1:05.30
3 232 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 1:05.44
4 563 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 25m 1:05.69
5 308 Ida Rudelius Jönköpings Simsällskap 2004 AM7204 25m 1:05.93
6 209 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 1:06.77
7 50 Emma Ragnarsson Simsällskapet Delfin 2004 AI4203 25m 1:07.03
8 601 Astrid Nilsson Osby Simsällskap 2004 AA3604 25m 1:07.49
9 954 Alicia Sjögren Föreningen Trelleborg Sim 2005 AA8205 25m 1:08.28
10 199 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 25m 1:08.39
11 964 Erma Duratovic Föreningen Trelleborg Sim 2005 AP2205 25m 1:08.39
12 957 Vilma Andersson Föreningen Trelleborg Sim 2004 AE5604 25m 1:08.69
13 216 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap 2005 AO4605 25m 1:08.94
14 890 Siri Bälter Värnamo Simsällskap 2004 AB6804 25m 1:09.16
15 782 Mica Nolén Simklubben Triton 2004 AG1204 25m 1:09.62
16 873 Thea Wicknertz Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AT3405 25m 1:09.93
17 350 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 1:09.96
18 113 Linnea Högstedt Göteborg Sim 2004 BK2404 25m 1:10.02
19 218 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 1:10.04
20 416 Isabella Djuric Landskrona Simsällskap 2004 BJ1204 25m 1:10.13
21 516 Isabel Smideberg Simklubben Lödde 2004 AJ7804 25m 1:10.13
22 100 Sara  Hopmark Göteborg Sim 2004 AJ7204 25m 1:10.20
23 830 Nikki Berggren Varberg Sim 2005 AD9805 25m 1:10.70
24 573 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS5804 25m 1:10.82
25 253 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 25m 1:11.36
26 870 Maya Wallström Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AT4804 50m 1:11.53
27 110 Saga Johannesson Göteborg Sim 2005 AE3705 25m 1:12.01
28 605 Elina Holgersson Osby Simsällskap 2005 AF6605 25m 1:12.01
29 114 Ebba Egnell Göteborg Sim 2005 AX3805 25m 1:12.06
30 401 Emma Hassling Landskrona Simsällskap 2004 AD5404 25m 1:12.44
31 208 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 2004 AP3204 25m 1:12.49
32 875 Nelly Ahmadi Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AX1805 25m 1:13.54
33 296 Alba Arberg Jönköpings Simsällskap 2005 AA1405 25m 1:13.56
34 943 Erica Persson Ängelholms Simsällskap 2005 BA5605 25m 1:13.75
35 246 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 1:14.01
36 407 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 25m 1:14.02
37 225 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m 1:14.05
38 577 Amanda Persson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ0805 25m 1:14.25
39 31 Tonje Merethe Lid Rasmussen Bergens SLK 2004 25m 1:14.31
40 217 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 1:14.42
41 545 Linnea Liljenfors Malmö Kappsimningsklubb 2004 AA0804 25m 1:14.60
42 402 Fanny Hess Landskrona Simsällskap 2004 AD4404 25m 1:15.49
43 795 Tyra Öhlin Simklubben Triton 2004 AX5204 50m 1:15.51
44 313 Nora Rogö Jönköpings Simsällskap 2004 AW7604 25m 1:16.05
45 80 Thilda Häll Simklubben Elfsborg 2005 AE5205 25m 1:16.29
46 786 Zinna Bengtsson Nimander Simklubben Triton 2005 AD1405 25m 1:16.33
47 235 Sofia Frisk Helsingborgs Simsällskap 2005 BD7205 25m 1:16.39
48 25 Marte Pleym Grønhaug Bergens SLK 2004 25m 1:16.66
49 410 Tova Siversson Landskrona Simsällskap 2005 AE4805 25m 1:16.76
50 835 Tilda Hilbert Varberg Sim 2004 AZ0804 25m 1:16.87
51 127 Lova Persson Simklubben Hajen 2004 AD7604 25m 1:16.88
52 801 Amanda Pålsson Simklubben Triton 2005 AV6805 25m 1:17.21
53 465 Elicia  Allard Simklubben Laxen 2005 AP0805 25m 1:17.46
54 866 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AN2404 25m 1:17.57
55 337 Thea Greco Karlskrona Simsällskap 2004 AA4604 25m 1:17.57
56 104 Polina Zhirkova Göteborg Sim 2004 AN4204 25m 1:17.94
57 81 Elsa Berge Kleber Simklubben Elfsborg 2004 AY5204 25m 1:18.13
58 931 Elsa Kanth Ängelholms Simsällskap 2004 AN9204 25m 1:18.56
59 852 Emma Johansson Varberg Sim 2005 BG7805 25m 1:18.72
60 221 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 25m 1:18.95
61 647 Olivia Olsson Simklubben Poseidon 2004 AL1804 25m 1:18.98
62 928 Ella Persson Ängelholms Simsällskap 2004 AJ2604 25m 1:19.13
63 603 Selma Seipp Osby Simsällskap 2005 AC6605 25m 1:19.23
64 569 Beatrice Ask Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG3405 25m 1:19.56
65 842 Emmie Dahlgren Varberg Sim 2004 BA8204 25m 1:19.61
66 74 Hannah Lilja Simklubben Elfsborg 2004 AE2604 25m 1:19.90
67 472 Beatrice Andersson Simklubben Laxen 2005 BB3205 25m 1:19.99
68 117 Filippa Hemberg Göteborg Sim 2004 BT5204 25m 1:20.14
69 314 Ida Jonsson Jönköpings Simsällskap 2005 AJ8405 50m 1:20.67
70 475 Emilia Pålsson Simklubben Laxen 2005 BB1405 25m 1:21.99
71 942 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap 2004 BK9804 25m 1:22.21
72 222 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO2805 25m 1:22.26
73 269 Olivia Smith Höganäs Simsällskap 2005 BJ9805 25m 1:22.42
74 76 Linnea Hyvönen Simklubben Elfsborg 2005 AB2405 25m 1:22.61
75 82 Ebba Skoog Simklubben Elfsborg 2004 AZ2404 25m 1:22.93
76 519 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 1:22.99
77 376 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 2005 AK2405 25m 1:23.61
78 966 Jacquline Rengbrandt Föreningen Trelleborg Sim 2005 BF6605 25m 1:23.83
79 87 Sally Olsson Simklubben Elfsborg 2005 AP4405 25m 1:23.97
80 88 Amanda Böhrén Simklubben Elfsborg 2005 AU8405 25m 1:24.34
81 738 Alice Öberg SK Stimmet 2005 AV2805 25m 1:25.90
82 464 Emmalina Ottosson Simklubben Laxen 2005 AP3405 25m 1:27.24
83 878 Agnes Bennehed Simklubben Vänersborg 2005 AC3405 25m 1:27.37
84 849 Felicia Ceveryd Varberg Sim 2005 AZ1605 25m 1:27.48
85 115 Evelina  Liu Göteborg Sim 2004 BK7404 25m 1:29.01
86 473 Tilda Hägglund Simklubben Laxen 2005 BB6205 25m 1:29.29
87 224 Patrisia Lindén Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3605 25m 1:29.64
88 52 Linnea Ranvert Simsällskapet Delfin 2005 AC4605 25m 1:30.60
89 929 Klara Harrysson Ängelholms Simsällskap 2004 AM3604 25m 1:31.63
90 891 Ella Stensson Värnamo Simsällskap 2005 AC1605 25m 1:32.00
91 382 Telma Birgersson Klippans Simsällskap 2005 BM5205 25m 1:34.91
92 586 Hanna Johansson Malmö Kappsimningsklubb 2004 BJ4404 50m 1:35.83
93 584 Ebba Holm Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW8805 25m 1:36.75
94 679 Ella Zetterström Simklubben Poseidon 2005 BH2805 25m 1:36.83
95 671 Anna Markenlöv Simklubben Poseidon 2005 AX4805 25m 1:41.20
96 838 Emmi Engström Varberg Sim 2005 AL3605 25m 1:44.06
2019-03-23 13:31:48 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner