2020-04-04   10:34:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Öresund Meeting 2019
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
60 50m Ryggsim Pojkar 14-15år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 513 Anton Witzell Simklubben Lödde 2004 AC4904 25m 29.11
2 323 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 25m 29.26
3 207 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 29.52
4 227 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 25m 29.90
5 452 Alexander McAdam Simklubben Laxen 2004 AE7504 25m 30.14
6 871 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 25m 30.49
7 220 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 30.57
8 205 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 30.80
9 825 Malte Almqvist Varberg Sim 2004 AB9904 25m 30.82
10 955 Gabriel Olsson Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA3704 25m 31.44
11 652 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 2005 AC0305 25m 31.73
12 926 Gustaf Stokholm Ängelholms Simsällskap 2004 AD8504 25m 31.74
13 832 Kailan Jimenez Varberg Sim 2005 AE4505 25m 31.84
14 309 Max Grubesic Jönköpings Simsällskap 2004 AH8104 25m 31.89
15 17 Karsten Hernæss Sandefjord Svømmeklubb 2004 25m 31.97
16 226 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 25m 31.99
17 831 Arvid Kvorning Varberg Sim 2005 AB9705 25m 32.09
18 78 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 25m 32.15
19 120 Kevin Chen Göteborg Sim 2004 AZ2504 25m 32.21
20 930 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 25m 32.40
21 133 Måns Burmester-Lysell Simklubben Hajen 2004 AE7704 25m 32.46
22 814 Gustav Lokrantz Trollhättans Simsällskap 2004 AH6704 25m 32.57
23 702 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 32.81
24 565 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb 2005 AA7705 50m 32.84
25 195 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 33.33
26 305 David Bergqvist Jönköpings Simsällskap 2005 AA7505 25m 33.44
27 409 Ludvig Hoff Landskrona Simsällskap 2005 AB8705 25m 33.45
28 348 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 25m 33.58
29 223 Niklas Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AF9905 25m 33.65
30 868 Noel Ahlbin Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AI8304 25m 33.70
31 317 Leopold Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2005 AG9105 25m 33.92
32 501 William Bogren-Karlsson Ljungby Simsällskap 2005 AA4905 50m 33.95
33 653 Elias Löfström Simklubben Poseidon 2004 AI2504 25m 34.19
34 836 Julius Andersson Varberg Sim 2005 AE9505 25m 34.20
35 826 Teo Mravac Varberg Sim 2004 AC8504 25m 34.31
36 783 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 50m 34.51
37 946 Sebastian Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2004 AT9704 25m 34.57
38 311 Victor Ekblad Jönköpings Simsällskap 2004 AJ5304 25m 34.64
39 506 Levente Nagy Ljungby Simsällskap 2005 AD1105 25m 34.70
40 463 Simon Swedblom Simklubben Laxen 2004 AN9504 25m 34.76
41 325 David Liu Jönköpings Simsällskap 2004 AY4704 50m 34.85
42 86 William Dahlqvist Simklubben Elfsborg 2005 AG5305 25m 34.88
43 20 August Ottesen Sandefjord Svømmeklubb 2005 25m 34.91
44 965 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 50m 34.94
45 73 Max Lidbom Simklubben Elfsborg 2004 AC0104 25m 34.97
46 669 Edvin Dahlén Simklubben Poseidon 2004 AQ9904 50m 35.18
47 923 Noa Rydén Ängelholms Simsällskap 2004 AC6304 25m 35.24
48 206 Adam Juliusson Helsingborgs Simsällskap 2004 AG4904 25m 35.64
49 692 Chengyue Li Simklubben Ran 2004 AR1704 25m 35.82
50 310 Jakob Starkenberg Jönköpings Simsällskap 2004 AI8104 25m 36.32
51 689 Mustapha Hariri Simklubben Ran 2005 AG7105 25m 36.74
52 895 Anders Runeqvist Värnamo Simsällskap 2005 AI4105 25m 37.04
53 956 Ludvig Romare Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA2704 25m 37.09
54 373 Ludwig Bengtsson Klippans Simsällskap 2004 AA2904 25m 37.25
55 53 Hugo Johnsson Simsällskapet Delfin 2005 AD4905 50m 37.25
56 848 Lucas Axelsson Varberg Sim 2005 AK5705 25m 37.43
57 417 Anton Liebenhagen Landskrona Simsällskap 2005 AK8505 25m 37.89
58 879 Tommy Lundberg Simklubben Vänersborg 2005 AB1305 25m 37.94
59 688 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 25m 38.00
60 462 Erik Hakopian Simklubben Laxen 2004 AN2704 25m 38.01
61 461 Joel Meuller Simklubben Laxen 2004 AN1704 25m 38.11
62 588 Jannes Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2005 AM9105 50m 38.11
63 406 Viggo Thomsen Landskrona Simsällskap 2004 AE4904 25m 38.12
64 687 Kim Larsson Simklubben Ran 2005 AC0105 25m 38.17
65 468 Bence Barnabás Márkus Simklubben Laxen 2005 AM5105 25m 38.28
66 254 Anton Forsberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AU7305 25m 38.58
67 758 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 2005 AE7105 25m 38.81
68 880 Pontus Grönlund Simklubben Vänersborg 2005 AF1105 25m 39.04
69 854 Carl Martinsson Varberg Sim 2005 AR6305 25m 39.62
70 693 Yaser Sultan Simklubben Ran 2005 AK5105 25m 40.08
71 255 Milton Jansons Helsingborgs Simsällskap 2005 AU9905 25m 40.12
72 471 Anton Ymén Simklubben Laxen 2005 AM6105 25m 40.22
73 7 Jakob Andersen Al-Saedi Nordlysbyen STK 2005 25m 40.22
74 579 Berkay Isik Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG8105 25m 40.24
75 359 Melvin Petersson Karlskrona Simsällskap 2005 AR4105 25m 40.51
76 690 Hadi Hariri Simklubben Ran 2005 AH8705 25m 40.71
77 938 Elias Berg Ängelholms Simsällskap 2005 AF6905 25m 41.94
78 856 Willgot Malmström Varberg Sim 2005 AR7305 25m 43.00
79 883 Hugo Johansson Simklubben Vänersborg 2005 AQ6505 25m 43.93
80 6 Marius Lille Nordlysbyen STK 2004 25m 45.37
81 277 Dennis Henriksson Simsällskapet Iden 2005 AN4705 25m 45.52
82 280 Ludwig Jongen Simsällskapet Iden 2005 AU1905 50m 46.07
2019-03-23 13:32:01 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner