2020-02-23   00:21:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Öresund Meeting 2019
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
66 100m Fjärilsim Pojkar 14-15år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 195 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 58.83
2 568 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 25m 59.50
3 779 Jonathan Palminger Simklubben Triton 2004 AB6504 25m 1:01.44
4 825 Malte Almqvist Varberg Sim 2004 AB9904 25m 1:01.65
5 323 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 25m 1:02.03
6 205 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 1:02.05
7 223 Niklas Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AF9905 25m 1:02.80
8 583 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ6305 25m 1:03.11
9 207 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 1:03.15
10 831 Arvid Kvorning Varberg Sim 2005 AB9705 25m 1:04.58
11 702 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 1:04.71
12 868 Noel Ahlbin Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AI8304 25m 1:04.76
13 645 Melvin Malm Simklubben Poseidon 2004 AE3704 25m 1:04.89
14 506 Levente Nagy Ljungby Simsällskap 2005 AD1105 25m 1:05.07
15 565 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb 2005 AA7705 25m 1:06.30
16 513 Anton Witzell Simklubben Lödde 2004 AC4904 25m 1:06.85
17 452 Alexander McAdam Simklubben Laxen 2004 AE7504 25m 1:07.00
18 666 Jakob Lindskoug Simklubben Poseidon 2004 AN8704 25m 1:07.28
19 930 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 25m 1:07.30
20 933 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 25m 1:07.36
21 226 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 25m 1:07.41
22 956 Ludvig Romare Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA2704 25m 1:07.66
23 463 Simon Swedblom Simklubben Laxen 2004 AN9504 25m 1:07.81
24 317 Leopold Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2005 AG9105 25m 1:07.91
25 655 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 25m 1:08.17
26 227 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 25m 1:08.92
27 460 Oscar Bjering Simklubben Laxen 2004 AN6504 25m 1:08.96
28 206 Adam Juliusson Helsingborgs Simsällskap 2004 AG4904 25m 1:09.14
29 78 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 25m 1:09.39
30 660 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 25m 1:09.53
31 845 Alvin Åkesson Varberg Sim 2005 AH4505 25m 1:09.73
32 926 Gustaf Stokholm Ängelholms Simsällskap 2004 AD8504 25m 1:09.89
33 783 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 50m 1:09.93
34 652 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 2005 AC0305 25m 1:10.09
35 348 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 25m 1:10.15
36 20 August Ottesen Sandefjord Svømmeklubb 2005 25m 1:10.32
37 254 Anton Forsberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AU7305 25m 1:10.43
38 309 Max Grubesic Jönköpings Simsällskap 2004 AH8104 25m 1:10.51
39 665 Edvard Levau Simklubben Poseidon 2004 AN0904 25m 1:10.70
40 417 Anton Liebenhagen Landskrona Simsällskap 2005 AK8505 25m 1:11.21
41 965 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 25m 1:11.36
42 692 Chengyue Li Simklubben Ran 2004 AR1704 25m 1:11.43
43 871 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 25m 1:11.54
44 688 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 25m 1:11.84
45 468 Bence Barnabás Márkus Simklubben Laxen 2005 AM5105 25m 1:11.98
46 826 Teo Mravac Varberg Sim 2004 AC8504 25m 1:12.25
47 814 Gustav Lokrantz Trollhättans Simsällskap 2004 AH6704 25m 1:12.30
48 832 Kailan Jimenez Varberg Sim 2005 AE4505 50m 1:12.43
49 461 Joel Meuller Simklubben Laxen 2004 AN1704 25m 1:12.72
50 220 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 1:12.74
51 659 Axel Sandberg Simklubben Poseidon 2004 AA7307 25m 1:12.96
52 17 Karsten Hernæss Sandefjord Svømmeklubb 2004 25m 1:13.18
53 663 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 2004 AN6704 25m 1:13.19
54 683 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 2005 AW5705 25m 1:13.48
55 687 Kim Larsson Simklubben Ran 2005 AC0105 25m 1:13.66
56 836 Julius Andersson Varberg Sim 2005 AE9505 25m 1:14.66
57 325 David Liu Jönköpings Simsällskap 2004 AY4704 25m 1:15.24
58 310 Jakob Starkenberg Jönköpings Simsällskap 2004 AI8104 25m 1:16.06
59 305 David Bergqvist Jönköpings Simsällskap 2005 AA7505 25m 1:16.16
60 86 William Dahlqvist Simklubben Elfsborg 2005 AG5305 25m 1:16.54
61 133 Måns Burmester-Lysell Simklubben Hajen 2004 AE7704 25m 1:17.74 RES
62 53 Hugo Johnsson Simsällskapet Delfin 2005 AD4905 25m 1:17.79 RES
63 73 Max Lidbom Simklubben Elfsborg 2004 AC0104 25m 1:17.85 RES
64 668 Victor Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2004 AQ8904 25m 1:18.26 RES
65 693 Yaser Sultan Simklubben Ran 2005 AK5105 25m 1:18.27 RES
2019-03-23 13:32:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner